GALAPAGOS
i EKWADOR – w królestwie kolibrów i dzikich zwierząt

Paweł Chara
Wykładowca

Paweł Chara

Czas trwania:14 dni
Grupa: 6–10 osób
Kup

Królestwo kolibrów i wyjątkowa przygoda 
wśród dzikich zwierząt wysp Ekwadoru.

Doskonała fotoekspedycja wprowadzi Was do intymnego świata natury, dając niepowtarzalną sposobność obcowania z dziką przyrodą jednego z najbardziej odizolowanych rejonów naszej planety. Wyspy Galapagos oraz wybrane miejsca Ekwadoru to podróż, która nasyci nawet najbardziej wymagających fotografów. Tę niezwykłą wyprawę poprowadzi dla Was Paweł Chara.

 

Rytm podróży

Istotą wewnętrznej harmonii i radości w podróży jest bezpośredni kontakt z przyrodą. Dlatego fotoespedycję prowadzimy przez dziewicze krajobrazy Galapagos. Nazwa Archipelagu Galapagos wywodzi się od ogromnych żółwi rezydujących na wyspach i wysepkach. Brak drapieżników sprawia, iż dzikie zwierzęta występują tam w ogromnych skupiskach. Wyruszymy na najdzikszą wyspę Fernandyna, by towarzyszyć stadom amingów i pisklętom kormoranów. Zanurkujemy z maską wśród lwów morskich, płaszczek i ryb tropikalnych. A gdy przybijemy do plaż, podejrzymy endemiczne gatunki żółwi, legwany czy pingwiny równikowe. Część wyprawy spędzimy również na ekwadorskim lądzie, gdzie odwiedzimy las tropikalny w dolinie Tandayapa (część pogórza And), będący domem dla ponad 1000 gatunków ptaków, w tym dla wielu gatunków kolibrów. Będziemy obserwować i fotografować tę bioróżnorodność Ziemi. Od najmniejszych amorków szarowych oraz brylancików cesarskich, po kolorowe tanagry, tukany i barbety. Dla fotografa natury uchwycenie zwierząt z tak bliska jest wyjątkowym doświadczeniem. Tę wyprawę przygotowała dla Was Sylwia Kieszkowska - pasjonatka Ameryki Południowej, powracająca do Ekwadoru w prywatnych podróżach, by zgłębiać jego tajemnicze zakątki.

 

 

Dzika przyroda na wyciągnięcie ręki

Nigdzie indziej na Ziemi nie da się być bliżej dzikich zwierząt żyjących na wolności. Aby odwiedzić cztery z wysp Galapagos, wyruszycie w rejs małym kilkunastoosobowym jachtem. Każda z wysp skrywa odmienne gatunki zwierząt. Będziecie więc fotografować ogromne żółwie słoniowe o wadze dochodzącej do pół tony, podejrzycie niezdarne głuptaki niebieskonogie oraz małe smoki, czyli legwany.

 

Na lądzie odwiedzicie zaś niezwykły tropikalny las mglisty Mindo, podążając szlakiem urokliwych kolorowych kolibrów. Mindo rozciąga się na obszarze górskim, a zachodzący tam proces kondensacji pary wodnej sprawia, że chmury i mgły spowijają bujną roślinność i skrywające się w niej dzikie ptactwo. To z kolei jest doskonałym tłem do wysmakowanej fotografii okolicznych krajobrazów. Kilka dni spędzonych w sercu mglistego lasu, będą również szansą na spotkanie z tanagrami, tukanami i innymi mieszkańcami tropików.

Więcej informacji i zapisy na stronie organizatora

Galapagos i Ekwador

19 kwietnia - 2 maja 2020 Zobacz